بیل تصادف مسافر اتوبوس دستگاه کامیون

بیل: تصادف مسافر اتوبوس دستگاه کامیون اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مغازه های طلافروشی، سکه و طلا را با چه حساب وکتابی به مشتریان می فروشند؟

برای این که حساب و کتاب چگونگی به دست آمدن قیمت نهایی طلایی که می خرید را فرا بگیرید و یا این که قبل از خرید بدانید با مبلغی که در دست دارید، تقریبا چقدر طلا می

مغازه های طلافروشی، سکه و طلا را با چه حساب وکتابی به مشتریان می فروشند؟

مغازه های طلافروشی، سکه و طلا را با چه حساب وکتابی به مشتریان می فروشند؟

عبارات مهم : جواهر

برای این که حساب و کتاب چگونگی به دست آمدن قیمت نهایی طلایی که می خرید را فرا بگیرید و یا این که قبل از خرید بدانید با مبلغی که در دست دارید، تقریبا چقدر طلا می توانید بخرید فرمول یک را یاد بگیرید.

مغازه های طلافروشی، سکه و طلا را با چه حساب وکتابی به مشتریان می فروشند؟

فرمول1:

قیمت روز طلا + اجرت ساخت +۷ %سود طلا فروش + 9% مالیات بر ارزش افزوده × وزن= قیمت کل

برای این که حساب و کتاب چگونگی به دست آمدن قیمت نهایی طلایی که می خرید را فرا بگیرید و یا این که قبل از خرید بدانید با مبلغی که در دست دارید، تقریبا چقدر طلا می

در فرمول اوج همه چیز مشخص است جز اجرت ساخت!

اجرت ساخت میزان کار و زحمتی است که سازنده بر روی طلا انجام داده است و بسته به این که طلا با ماشین و قالب آماده تهیه شده است یا کار دست بوده باشد متفاوت هست. طبیعی است که هر چه ظرافت، سلیقه و هنر بیشتری به کار رفته باشد، اجرت بیشتری هم دارد.

یک مثال:با فرض این که طلای مورد نظر ما 2 گرم وزن دارد و اجرت ساخت آن 20 هزار تومان است و قیمت روز هر گرم طلا 118 هزار تومان باشد. قیمت تمام شده است طلا طبق فرمول فوق بدهید شرح است:

118000+20000 + 7% + 9%× 2=321898

مغازه های طلافروشی، سکه و طلا را با چه حساب وکتابی به مشتریان می فروشند؟

به یاد داشته باشید اغلب طلافروشان تمام موارد فوق را در فاکتور به تفکیک نمی نویسند ولی شما تاکید کنید تا تمام گزینه ها به صورت مشخص و با شرح تکمیل گردد. علت ضرورت گرفتن فاکتور این است که در حقیقت طلافروش با ارائه فاکتور بابت وزن، عیار و اصل بودن طلا به شما سند می دهد. فقط دقت کنید تا فاکتور دارای کد واحد فروش و آدرس فروشگاه باشد. با خواندن فرمول فوق به عنوان یک مشتری دیگر خودکفا هستید تا وزن طلا بر روی ترازو را ببینید و بعد از محاسبه فروشنده، یک بار نیز خود حساب کنید تا از صحت آن مطمئن شوید.

سرمایه گذاری

یک طلا فروش که می خواهد ناشناس باقی بماند، می گوید: بعضی از مردم صرفا جهت قشنگی و استفاده از طلا آن را می خرند و شیک بودن آن برایشان مهم است و بس. این افراد طلا با کارمزدهای اوج هم می خرند. ولی عده ای از مردم هستند که طلا را به دید سرمایه گذاری و اعتبار مالی می نگرند. حرف من با این دست از افراد است که به خاص در بازه زمانی کوتاه به چشم سود کردن به خرید طلا و بعد فروش آن نگاه نکنند.

برای این که حساب و کتاب چگونگی به دست آمدن قیمت نهایی طلایی که می خرید را فرا بگیرید و یا این که قبل از خرید بدانید با مبلغی که در دست دارید، تقریبا چقدر طلا می

مشتریان باید آگاه باشند هنگامی که طلا می خرند علاوه بر ارزش طلای خود، اجرت ساخت، سود فروشنده و ۹ درصد مالیات هم پرداخت می کنند ولی در هنگام فروش فقط ارزش طلای خود را دریافت می کنند. جهت همین کسی که ماه پیش ۳ میلیون تومان طلا خریده در صورتی که قیمت طلا خیلی نوسان نکرده باشد، این ماه که بفروشد ضرر می کند، لیکن تمام آن موارد که بابت شأن پول داده کسر می شود. جهت سرمایه گذاری با مدت زیاد هم توصیه می کنم طلاهایی را خریداری کنند که نگین های اتمی نداشته باشد و اجرت ساخت طلا نیز پایین باشد تا در هنگام فروش قیمت طلا خیلی پایین نیاید.

خرید طلای دست دوم ممنوع

مغازه های طلافروشی، سکه و طلا را با چه حساب وکتابی به مشتریان می فروشند؟

اگرچه خرید طلای دست دوم به علت نداشتن اجرت و. .. به صرفه هست، ولی خرید طلای دست دوم از فروشندگان به وسیله اتحادیه طلافروشان تخلف محسوب می شود.

خرید طلاهای نگین دار

نگین ها در دو نوع اتمی و یا اصل هستند. اگر اتمی باشند هنگام خرید طلا، وزنشان مانند طلا حساب می شود ولی هنگام فروش نگین ها را خارج کرده، یا حدسی وزن آن ها را کم می کنند و به میزان طلای خالص تان به شما پول پرداخت می کنند. بنابراین از لحاظ اقتصادی به صرفه نیستند، مگر این که از جنبه قشنگی جهت کسانی که بودجه خرید جواهرات را ندارند مورد گزینش قرار گیرند. ولی جواهرات اصل طلاهایی هستند که در آن ها از سنگ های قیمتی یا نیمه قیمتی استفاده شود. سنگ های قیمتی در انواع الماس، زمرد، یاقوت کبود و یاقوت قرمز و. .. هستند و سنگ های نیمه قیمتی آمیتیس، توپاژ و. .. را مشمول بر می شوند. در خرید جواهرات حتما از فروشگاه های معتبر و دارای مجوز خرید کنید، لیکن سنگ ها باید دارای تراش خوب و کیفیت اوج و شفافیت مناسب باشد.

نحوه محاسبه قیمت جواهرات

در جواهر سازی به علت صرف دقت زیاد و کار با سنگ های گران قیمت که احتمال شکستگی آن وجود دارد، دستمزد و اجرت سازنده زیاد هست. در خرید جواهرات اخذ و نگهداری از فاکتور بسیار مهم هست، لیکن در هنگام فروش، قیمت از روی آن محاسبه می گردد. فرمول2، نحوه محاسبه قیمت جواهرآلات را نشان می دهد.

فرمول2:

قیمت روز هر گرم طلا + اجرت مشمول بر (ارزش سنگ های به کار رفته/اجرت ساخت پایه جواهر/مخراجی و سایر هزینه ها ) + سود فروشنده (15 الی 20 درصد) = قیمت کل

فروش جواهرات

هنگامی که بخواهید جواهرات خود را بفروشید، سود فروشنده (15 الی 20 درصد) کسر و سپس ترقی و یا تنزل از قیمت روز درج شده است در فاکتور را محاسبه و بهای آن به صاحب جواهر پرداخت می گردد.

فروش اینترنتی طلا

به تازگی کیومرث امیریان، مدیر اتحادیه طلا وجواهر شمیرانات اعلام کرده: هرگونه خرید و فروش طلا و جواهر به صورت دلالی در اینترنت به کلی ممنوع است و خود اتحادیه طلا و جواهر نیز نسبت به آن اعتراض دارد.

ایشان همچنین اذعان داشته است که اغلب فروشندگان اینترنتی طلا و جواهر افراد بی سابقه در این صنف هستند.

سکه

برای سرمایه گذاری خرید سکه به صرفه تر هست، به خاص در درازمدت ممکن است پول شما را آن چنان زیاد نکند ولی باعث ضررتان نمی شود.

تفاوت سکه طرح قدیم و تازه در چیست؟

سکه های ضرب شده است از سال 1358 تا سال 1370 را طرح قدیم می خوانند که روی یک طرف سکه نام حضرت علی(ع) به خط قشنگی نوشته شده است هست. سکه های طرح تازه که از سال 1370 تا کنون ضرب می شوند تصویری از امام خمینی (ره) را بر روی یک سمت خود دارند.

این دو نوع سکه از لحاظ میزان عیار یکسان هستند، تنها عاملی که باعث تفاوت در قیمت آن ها می شود، به سال ضرب آن ها بستگی دارد.

سکه 86 چیست؟

از نظر بانک مرکزی، اختلاف قیمت میان سکه ها به علت تفاوت در سال ضرب آنها، موجه نیست و تنها عاملی که می تواند در نوسان قیمت سکه مؤثر باشد، نوسانات بهای طلا در بازارهای جهانی هست. بانک مرکزی جهت حل این مشکل، از سال ۱۳۸۶ تاکنون بر روی همه سکه ها تاریخ ۱۳۸۶ را درج می کند. از همین رو بازار سکه های ضرب قبل از ۱۳۸۶ از رونق افتاده و این سکه ها معمولاً فقط به قیمت طلایشان ارزش دارند.

نکات مهم در خرید سکه

حتما سکه را از صرافی ها و واحدهایی خریداری کنید که دارای مجوز اتحادیه هستند.

سکه را حتما به صورت وکیوم و پلمب بخرید، روی کارت علاوه بر نام و نشانی فروشنده باید عبارت تضمین بانکی و یا مجوز اتحادیه قید شده است باشد. سکه سال های قبل از 86 را نخرید لیکن تنها قیمت طلای آن ها محاسبه می گردد.

اخبار اقتصادی – خراسان

واژه های کلیدی: جواهر | فروشنده | جواهرات | سرمایه گذاری | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs