بیل تصادف مسافر اتوبوس دستگاه کامیون

بیل: تصادف مسافر اتوبوس دستگاه کامیون اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مسکن هم‌ردیف بازار پول قرار داده شد

رسیدن میزان رشد قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به ۱۵ درصد در آذرماه امسال نشان می‌دهد بازده سرمایه در این بخش هم‌اکنون با میزان سود بانکی برابری می‌کند

مسکن هم‌ردیف بازار پول قرار داده شد

مسکن هم ردیف بازار پول قرار داده شد

عبارات مهم : ایران

رسیدن میزان رشد قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به ۱۵ درصد در آذرماه امسال نشان می دهد بازده سرمایه در این بخش هم اکنون با میزان سود بانکی برابری می کند.

به گزارش ایسنا، در ۹ ماهه امسال شرایط رشد چهار بازار موازی یعنی بورس، سکه، دلار و مسکن حاکی از آن است که بورس ۲۷ درصد، سکه ۱۵.۵ درصد، دلار ۱۱.۸ درصد و مسکن ۸ درصد رشد را تجربه کرده اند. ولی عنوان اساسی آن است که بخش مسکن از ابتدای پاییز روند پرشتاب تری به خود گرفته هست. به طوری که مهرماه ۸.۷ درصد، آبان ماه ۱۰.۹ درصد و آذرماه ۱۵ درصد زیاد کردن نقطه به نقطه قیمت را تجربه کرد و آینده نگری می شود با ادامه ی این روند اوضاع جذب سرمایه و اشتغال در این بخش زیاد کردن پیدا کند.

مسکن هم‌ردیف بازار پول قرار داده شد

طی ۵۴ ماه قبل از مهرماه امسال، سرمایه گذاری در بازار مسکن توجیه اقتصادی نداشت؛ آیا که در تمام طول این مدت رشد قیمت مسکن پایین تر از قیمت تورم عمومی و در بسیاری ماه ها پایین تر از تورم نقطه به نقطه قرار می گرفت. ولی از ابتدای مهرماه، همزمان با کم شدن قیمت سود سپرده های بانکی به ۱۵ درصد شاهد رشد مناسب قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بودیم و در آذرماه این میزان به ۱۵ درصد رسید. این رقم هم اکنون با قیمت سود سپرده های بانکی برابری می کند. با زیاد کردن بازدهی بخش مسکن در ماه های آینده احتمال خروج سرمایه های بلوکه شده است در سیستم بانکی و ورود آن به حوزه ساخت و خرید مسکن وجود دارد.

بعد از اینکه بخش مسکن رشد منفی ۱۴ درصد را در سال گذشته تجربه کرد، در زمستان ۱۳۹۵ به رشد ۴ درصد رسید و سپس در هفت ماهه ابتدای امسال رشد ۶.۲ درصد را تجربه کرد. شرایط موجود حاکی از آن است که بعضی کارها دولت جهت کمک به تقاضای مسکن از جمله کم شدن قیمت سود تسهیلات مسکن یکم به ۹.۵ درصد و اوراق “تسه” به ۱۷.۵ درصد تاثیر نسبی بر بازار مسکن داشته و باعث زیاد کردن ۶.۳ درصدی تعداد معاملات و زیاد کردن ۶.۵ درصدی قیمت مسکن در هفت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل شده است است.

رسیدن میزان رشد قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به ۱۵ درصد در آذرماه امسال نشان می‌دهد بازده سرمایه در این بخش هم‌اکنون با میزان سود بانکی برابری می‌کند

از سوی دیگر با توجه به اینکه بخش مسکن با ۳۰۰ حرفه و صنعت در ارتباط است رونق این بخش می تواند تاثیر مثبتی در عملکرد بخشهای مرتبط داشته باشد. بخش مسکن با آخر دولت دهم به علت عملکرد اقتصادی آن دولت که تاثیر خود را بر جهش قیمت دلار از ۹۰۰ تومان به حدود ۴۰۰۰ تومان، زیاد کردن قیمت تورم به ۴۰.۴ درصد، زیاد کردن قیمت قرار داده های ساختمانی، رشد ۷۰۰ درصدی قیمت زمین و ۵۰۰ درصدی قیمت مسکن گذاشت، وارد رکود شد که هنوز به طور کامل به رونق نرسیده ولی نشانه های پیش رونق آن در نیمه اول امسال بروز یافت.

فروردین ماه امسال تاثیر شرایط انتخاباتی منجر به کم کردن ۸.۵ درصدی معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نسبت به ماه مشابه سال قبل شد، در اردیبهشت ماه ۶.۴ درصد رشد کرد، در خردادماه ۰.۸ درصد کمتر شد، در ماه آغازین فصل تابستان نیز معاملات ۲.۵ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بود، در مردادماه ۶.۲ درصد بالاتر قرار گرفت، در شهریورماه شاهد زیاد کردن ۹.۷ درصدی بودیم، در مهرماه رشد ۳۴.۴ درصدی تعداد معاملات نسبت به ماه مشابه قبل به ثبت رسید، در آبان ماه معاملات مسکن ۱۸.۵ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل زیاد کردن یافت و در آذرماه دیدیم که معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل اوج رفت. شرایط موجود حاکی از آن است بعد از نوسانات بهاری، گروه موسوم به متقاضیان تجهیز شده است به تسهیلات “تسه” و “مسکن یکم” در تابستان وارد بازار مسکن شده است اند که به رشد تدریجی معاملات کمک کرده اند.

از سوی دیگر بجز بانک مرکزی، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز ماهیانه به صورت جداگانه گزارش تحولات بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را ارایه می کند. طبق گزارش آذرماه این وزارتخانه، در ۹ ماهه نخست سال ۱۳۹۶ قیمت مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۴.۹۹ میلیون تومان در هر متر مربع بوده که ۱۳.۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۵ زیاد کردن یافته هست. معاملات نیز ۱۷ هزار و ۹۸۵ مورد بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد ۵۲.۴ درصدی را نشان می دهد. حجم ریالی مبایعات انجام شده است شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در آذرماه هشت هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳۱ و ۷۶.۴ درصد رشد را نشان می دهد. این اعداد حاکی از آن است که قیمت مسکن در آذرماه ۶ درصد بالاتر از قیمت تورم نقطه به نقطه قرار گرفته است.

مسکن هم‌ردیف بازار پول قرار داده شد

واژه های کلیدی: ایران | بازار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs