بیل تصادف مسافر اتوبوس دستگاه کامیون

بیل: تصادف مسافر اتوبوس دستگاه کامیون اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کشور عزیزمان ایران و عراق مبادلات دلاری ندارند / آل‌اسحاق

درپی اعلام سخنگوی قوه مجریه عراق مبنی بر اینکه “این کشور به استفاده از دلار در مبادلات مالی خود با کشور عزیزمان ایران آخر می‌دهد”، مدیر اتاق یکسان بازرگانی کشور

کشور عزیزمان ایران و عراق مبادلات دلاری ندارند / آل‌اسحاق

آل اسحاق: کشور عزیزمان ایران و عراق مبادلات دلاری ندارند

عبارات مهم : ایران

درپی اعلام سخنگوی قوه مجریه عراق مبنی بر اینکه “این کشور به استفاده از دلار در مبادلات مالی خود با کشور عزیزمان ایران آخر می دهد”، مدیر اتاق یکسان بازرگانی کشور عزیزمان ایران و عراق اعلام کرد: کشور عزیزمان ایران و عراق رابطه دلاری با یکدیگر ندارند و مبادلات تجاری بر اساس ریال یا دینار است و مبادلات بانکی از سوی بانک مرکزی به گونه ای نیست که بخواهد روابط دلاری آن را تحت تاثیر قرار دهد.

یحیی آل اسحاق در گفت وگو با ایسنا، در ارتباط با بیانات بعضی مقامات دولت عراق مبنی بر آخر یافتن مبادلات دلاری کشور عزیزمان ایران و عراق به علت تحریم و فشارهای وارده از سوی آمریکا و نیز بعضی بیانات مطرح شده است بعد از این موضع گیری در مورد آینده مبادلات تجاری و اقتصادی کشور عزیزمان ایران و عراق اظهار کرد: متاسفانه بعضی مقامات سیاسی دولت عراق به علت انتخابات پیش رو نه به عقبه اقتصادی کشور عزیزمان ایران و عراق توجه می کنند و نه آتیه اقتصادی این کشور را در نظر می گیرند.

کشور عزیزمان ایران و عراق مبادلات دلاری ندارند / آل‌اسحاق

وی با تاکید بر اینکه روابط استراتژیک اقتصادی و سیاسی کشور عزیزمان ایران و عراق بلندمدت هست، اظهار کرد: حجم مبادلات اقتصادی کشور عزیزمان ایران و عراق هر سال ۱۲ میلیارد دلار است که قرار بر این شده است در امسال به ۲۰ میلیارد دلار نیز زیاد کردن یابد. به طور حتم چنین صحبت های سیاسی خللی در مبادلات اقتصادی و تجاری کشور عزیزمان ایران و عراق ایجاد نمی کند و آینده اقتصادی دو کشور روشن است.

آل اسحاق در ادامه با بیان اینکه مبادلات اقتصادی و بازرگانی جاری کشور عزیزمان ایران و عراق به قوت خود باقی است و با بعضی موضع گیری های سیاسی کوتاه مدت دچار آسیب نمی شود، اظهار کرد: عربستان به عنوان یک دشمن جهت کشور عزیزمان ایران قصد دارد با پرداخت هزینه در این کشور نفوذ اقتصادی داشته باشد و هزینه هایی که تاکنون جهت داعش پرداخت می کرده و کشته ها و شهدای بسیاری را در کشور عراق به جای گذاشته، این بار با هزینه کرد به صورت یارانه اقتصادی در این کشور نفوذ کند.

درپی اعلام سخنگوی قوه مجریه عراق مبنی بر اینکه “این کشور به استفاده از دلار در مبادلات مالی خود با کشور عزیزمان ایران آخر می‌دهد”، مدیر اتاق یکسان بازرگانی کشور

وی ادامه داد: ما علاوه بر وجود دشمنانی همچون عربستان که به اعتبار آمریکا تلاش دارد روابط تجاری و اقتصادی کشور عزیزمان ایران و عراق را تحت تاثیر قرار دهد، رقبای کاری نظیر ترکیه و چین نیز داریم ولی با این رقبا مشکلی نداریم و مسائلی که اخیرا به وجود آمده، به این علت است که عربستانی ها قصد دارند با پول خود در حوزه اقتصادی در کشور عراق نفوذ کنند و متاسفانه افرادی نیز وجود دارند که به علت پرسشها سیاسی به آتیه عراق فکر نمی کنند.

رئیس اتاق یکسان بازرگانی کشور عزیزمان ایران و عراق با تاکید بر اینکه بنیان های اساسی اقتصاد کشور عزیزمان ایران و عراق بلندمدت هست، گفت: حرف های انتخاباتی بعضی از مسئولان عراقی اشتباهی است که از سوی این افراد رخ می دهد و آنها به آینده اقتصادی این کشور توجهی ندارند. کشور عزیزمان ایران از نظر اقتصادی مزیت های فوق العاده ای را جهت عراق دارد و به علت نزدیکی به این کشور از لحاظ جغرافیایی هزینه پروژه های عمرانی این کشور را کم کردن می دهد. علاوه بر این سرمایه گذاری های بلندمدتی در این کشور از سوی کشور عزیزمان ایران صورت گرفته است و هر سال حدود دو میلیون گردشگر از کشور عزیزمان ایران به عراق می روند و دو میلیون گردشگر از عراق به کشور عزیزمان ایران می آیند.

آل اسحاق افزود: در بخش های متفاوت نظیر مواد غذایی، مصالح ساختمانی، خدمات فنی – مهندسی و سرمایه گذاری های اقتصادی نیز تعاملات مطلوبی بین دو کشور برقرار است و بعضی از افراد سیاسی نمی توانند در مورد مبادلات اقتصادی کشور عزیزمان ایران و عراق را تصمیم بگیرند و نگاه سیاسی را در این حوزه دخیل کنند.

کشور عزیزمان ایران و عراق مبادلات دلاری ندارند / آل‌اسحاق

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | اقتصادی | بازرگانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs